Jesteś tutaj: Strona główna > Konkursy > Konkurs Językowy dla szkół ponadgimnazjalnych "EXPERT"
Dopasuj rozmiar czcionki:AAA
 

Konkurs Językowy dla szkół ponadgimnazjalnych "EXPERT"

Konkurs Językowy EXPERT to Konkurs Języka Angielskiego oraz Konkurs Języka Niemieckiego organizowany przez Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku i objęty honorowym Patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku oraz Kuratorium Oświaty. Skierowany jest on do uczniów wszystkich klas szkół gimnazjalnych powiatu płockiego, a jego celem jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych wśród uczniów oraz motywowanie ich do samodzielnej pracy w tym zakresie.

W skład Komisji Konkursowej wchodzi Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza mgr inż. Tomasz Wiśniewski oraz nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego:

 • mgr Monika Polok,
 • mgr Agata Kobylińska,
 • mgr Ewa Staniszewska,
 • mgr Magdalena Wiktorowska,
 • mgr Elżbieta Cieślik,
 • przedstawiciel PWSZ (w III etapie).

Konkurs odbywa się w trzech etapach:

 1. Etap I (pisemny) to test gramatyczno – leksykalny, który przeprowadzany jest w szkołach przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego podczas zajęć. Na podstawie przeprowadzonego testu nauczyciele typują po 4 uczniów z każdego języka z danej szkoły, którzy biorą udział w II etapie Konkursu. UWAGA: Listę uczniów - uczestników etapu drugiego należy zgłosić TYLKO za pomocą formularza zgłoszeniowego.
 2. Etap II (pisemny) to test leksykalno – gramatyczny z elementami kultury i rozumienia tekstu czytanego i słuchanego.
 3. Etap III (ustny) sprawdza umiejętność prezentacji określonego tematu, wyrażania i uzasadniania własnych opinii oraz argumentowania, posługiwania się poprawnym językiem, jak również uczestniczenia w dyskusji z Komisją Konkursową.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbywa się podczas uroczystego zakończenia Konkursów: Junior (dla szkół gimnazjalnych) oraz Expert (dla szkół ponadgimnazjalnych).


Informujemy, że II etap Konkursu EXPERT odbędzie się 8 lutego 2018 r. (czwartek)

 • godz. 10.00 -  język angielski,

 • godz. 12.00 -  język niemiecki,

w Auli (parter) Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku. Prosimy o przybycie 10 minut wcześniej w celu rejestracji uczestników. Prosimy o zabranie legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego.
 


Więcej informacji dostępnych jest na odpowiednich podstronach konkursów językowych.